| Ονομασία μάρκας: | HSTECH |
| Αριθμός μοντέλου: | HS-460BC |
| Μούβ: | 1 σύνολο |
| τιμή: | negotiable |
| Όροι πληρωμής: | T/T, Western Union |
| Ικανότητα εφοδιασμού: | 100 σετ ανά μήνα |
Keyence Ion Wind Bar Spiral Brush Dust Collector PCB Surface Cleaner Equipment
Εισαγωγή
Αυτή η μηχανή χρησιμοποιείται μεταξύ του φορτωτή PCB και του εκτυπωτή οθόνης, με βούρτσα και ρολό αυτοκόλλητων για τον καθαρισμό της σκόνης, του στατικού ηλεκτρισμού στην επιφάνεια του PCB.
Προδιαγραφές
| Μοντέλο | HS-250BC | HS-330BC | HS-390BC | HS-460BC |
| Διάσταση PCB | (50*50)~(350*250) | (50*50)~(460*330) | (50*50)~(530*390) | (50*50)~(530*460) |
| Διάσταση μηχανής | 555*820*1350 | 555*900*1350 | 555*960*1350 | 555*1030*1350 |
| Βάρος | 80kg | 90kg | 100kg | 110kg |
| Πάχος PCB | 0.4~5mm |
| Τροφοδοσία ρεύματος | AC100~230V, μονοφασικό, 300A |
| Παροχή αέρα | 0.4~0.6Mpa |
| Βούρτσα καθαρισμού | πάνω 2 τεμ. |
| Ρολό αυτοκόλλητων | πάνω 1 τεμ. |
| Βούρτσα | ESD, βούρτσα υψηλής ακρίβειας |
| Εάν με συλλέκτη σκόνης | Ναι |
| Ταχύτητα μεταφοράς | 0~9m/min, ρυθμιζόμενη |
| Ύψος μεταφοράς | τυπικό 900±20mm |
| Κατεύθυνση | Αριστερά προς Δεξιά, ή Δεξιά προς Αριστερά, προαιρετικό |
| Χρόνος κύκλου | Περίπου 8s |
Χαρακτηριστικά
1, Εξαιρετικά υψηλής ταχύτητας αντιστατική σπειροειδής βούρτσα, μέθοδος καθαρισμού με αναρρόφηση κενού.
2, Ειδικό που αντιστοιχεί στην εκτύπωση SMT, τοποθετήστε πριν και μετά την πλακέτα PCB plug-in AI στο πίσω μέρος του καθαρισμού ξένων σωμάτων.
3, Εξοπλισμένο με τη στατική λειτουργία εξάλειψης, εξαλείφει πλήρως τις ηλεκτροστατικές παρεμβολές.
4, Μέθοδος καθαρισμού με άγγιγμα, καθαρότητα πάνω από 99%.
5, Σχεδιασμένο για τον καθαρισμό του κυλίνδρου για να εξασφαλίσει αποτελεσματικό, σταθερό, διαρκή καθαριστικό αποτέλεσμα.
6, Μηχανικά μέρη σχεδιασμού εξαγωγής, η συντήρηση είναι απλή.
7, Διεπαφή εμφάνισης στα Αγγλικά και τα Κινέζικα, η λειτουργία της διεπαφής είναι βολική και απλή.
Εξοπλισμός γραμμής παραγωγής SMT
1. Universal SMT machine: Χρησιμοποιώντας το πρόγραμμα που επεξεργάστηκε η συσκευή για να τοποθετήσει εξαρτήματα σε καθορισμένες θέσεις εξαρτημάτων, μπορεί να τοποθετήσει SOP 28 pin ή περισσότερα (συμπεριλαμβανομένων εξαρτημάτων που μπορούν να τοποθετηθούν από μηχανές υψηλής ταχύτητας) ρολό, δίσκο ή σωληνωτά εξαρτήματα συσκευασίας. Τα χαρακτηριστικά του είναι υψηλή ακρίβεια και ποικιλομορφία, αλλά η ταχύτητα εγκατάστασής του είναι κατώτερη από τις μηχανές υψηλής ταχύτητας.
2. Reflow soldering: Χρησιμοποιήστε πάστα συγκόλλησης SMT ή κόκκινη κόλλα για να ορίσετε μια κατάλληλη καμπύλη θερμοκρασίας για να ολοκληρώσετε τη συγκόλληση μεταξύ της πάστας συγκόλλησης και του εξαρτήματος.
3. Unloader: Η πλακέτα φορτώνεται στο περιοδικό μέσω μιας διαδρομής μεταφοράς.
4. Όργανο οπτικής επιθεώρησης: Η αυτόματη οπτική επιθεώρηση είναι μια συσκευή που βασίζεται σε οπτικές αρχές για την ανίχνευση κοινών ελαττωμάτων που συναντώνται στην παραγωγή συγκόλλησης. Το AOI είναι μια νέα τεχνολογία δοκιμών που έχει εμφανιστεί μόνο τα τελευταία χρόνια, αλλά έχει αναπτυχθεί γρήγορα. Επί του παρόντος, πολλοί κατασκευαστές έχουν ξεκινήσει εξοπλισμό δοκιμών AOI. Κατά την εκτέλεση αυτόματης ανίχνευσης, η μηχανή σαρώνει αυτόματα το PCB μέσω μιας κάμερας, συλλέγει εικόνες, συγκρίνει τις δοκιμασμένες αρθρώσεις συγκόλλησης με εξειδικευμένες παραμέτρους στη βάση δεδομένων, επεξεργάζεται τις εικόνες, ελέγχει για ελαττώματα στο PCB και εμφανίζει/σημαίνει τα ελαττώματα μέσω μιας οθόνης ή αυτόματου δείκτη για το προσωπικό συντήρησης για επισκευή.
![]()
![]()
![]()