| Ονομασία μάρκας: | HSTECH |
| Μούβ: | 1 ΤΕΜ |
| τιμή: | Negotation |
| Όροι πληρωμής: | T/T |
| Ικανότητα εφοδιασμού: | 50 ΗΜ/Μήνα |
Η Ψύκτρα Ψύξης SMT είναι μια εξειδικευμένη περιφερειακή μονάδα σχεδιασμένη για να μειώνει γρήγορα τη θερμοκρασία των τυπωμένων πλακετών αμέσως μετά την έξοδό τους από τη διαδικασία συγκόλλησης αναρροής. Εξοπλισμένο με ανεμιστήρες ψύξης υψηλής απόδοσης, αυτό το σύστημα εξασφαλίζει αποτελεσματική απαγωγή θερμότητας για την αποφυγή θερμικού σοκ σε ευαίσθητα εξαρτήματα και την ελαχιστοποίηση της παραμόρφωσης των PCB. Πλήρως συμβατό με τα πρότυπα SMEMA, ενσωματώνεται απρόσκοπτα στις γραμμές συναρμολόγησης SMT, παρέχοντας μια σταθερή λύση μεταφοράς με ελεγχόμενη θερμοκρασία. Αυτή η μονάδα ψύξης βελτιώνει την παραγωγική απόδοση διατηρώντας την ακεραιότητα της πλακέτας κατά την κρίσιμη φάση μετά την αναρροή.
| Λειτουργία | Χρησιμοποιείται για τη σύνδεση των μηχανών ανάντη και κατάντη στη γραμμή παραγωγής SMT |
| Ύψος μεταφοράς | 910±30mm |
| Κατεύθυνση μεταφοράς | Α~Δ, ή Δ~Α |
| Λειτουργία | Μπροστινή λειτουργία |
| Πλευρά σταθερής τροχιάς | Μπροστινή πλευρά, ή προσαρμοσμένη |
| Πλάτος PCB | 50*50~530*460mm |
| Επιλογές μήκους μεταφορέα | 0.5m/0.6m/1.0m/1.5m ή προσαρμογή |
| Μέθοδος ρύθμισης ταχύτητας | Κουμπί |
| Ρύθμιση πλάτους | Χειροκίνητος στρόφαλος (προαιρετική αυτόματη ρύθμιση) |
| Τροφοδοτικό | AC110/220V,50/60Hz,±10% |
| Επιλογές | Φως, Ανεμιστήρας, Λειτουργία επιθεώρησης, Κάλυμμα, Αυτόματη ρύθμιση πλάτους, διπλή ράγα, κ.λπ. |
| Σήμα | SMEMA |
Όταν τα PCB εξέρχονται από έναν φούρνο αναρροφής, μπορούν να φτάσουν σε θερμοκρασίες από 80°C έως 100°C. Ο χειρισμός ή η επιθεώρηση ζεστών πλακετών οδηγεί σε διάφορα προβλήματα.
| Όφελος | Περιγραφή |
|---|---|
| Αποτροπή Παραμόρφωσης PCB | Η ελεγχόμενη ψύξη μειώνει την εσωτερική τάση και την παραμόρφωση της πλακέτας |
| Προστασία Συγκολλήσεων | Η σταδιακή ψύξη αποτρέπει ρωγμές και ψυχρές συγκολλήσεις |
| Ασφάλεια Χειριστή | Οι κρύες πλακέτες εξαλείφουν τον κίνδυνο εγκαυμάτων κατά τη χειροκίνητη επιθεώρηση |
| Άμεση Επιθεώρηση | Οι πλακέτες είναι έτοιμες για AOI ή ICT αμέσως μετά την ψύξη |
| Ταχύτερη Παραγωγή | Μείωση του χρόνου αναμονής σε σύγκριση με την ψύξη με φυσικό αέρα |
| Επέκταση Ζωής Εξοπλισμού | Οι κρύες πλακέτες αποτρέπουν ζημιές από θερμότητα σε εξαρτήματα δοκιμών κατάντη |
Αυτή η ψύκτρα ψύξης είναι ένα κρίσιμο εξάρτημα στις γραμμές παραγωγής SMT, ειδικά σχεδιασμένο για να ακολουθεί φούρνους αναρροφής ή μηχανές συγκόλλησης κυμάτων. Χρησιμοποιείται ευρέως στην κατασκευή ηλεκτρονικών ειδών ευρείας κατανάλωσης, PCB αυτοκινήτων, φωτισμού LED και τηλεπικοινωνιακού εξοπλισμού. Με τη γρήγορη σταθεροποίηση της θερμοκρασίας των συγκολλημένων πλακετών, αποτρέπει την οξείδωση, μειώνει την εσωτερική τάση και διασφαλίζει τη δομική ακεραιότητα της συναρμολόγησης πριν οι πλακέτες προχωρήσουν στην επιθεώρηση ή σε περαιτέρω επεξεργασία.
![]()
![]()
![]()