| Ονομασία μάρκας: | HSTECH |
| Αριθμός μοντέλου: | Ειδικότερα: |
| Μούβ: | 1 ΤΕΜ |
| τιμή: | Negotation |
| Όροι πληρωμής: | T/T |
| Ικανότητα εφοδιασμού: | 50 ΗΜ/Μήνα |
Ο Μεταφορέας Απόρριψης Ελαττωματικών PCB (NG) είναι ένα κρίσιμο εξάρτημα στις σύγχρονες γραμμές συναρμολόγησης SMT, σχεδιασμένος για να αναγνωρίζει, να εκτρέπει και να χειρίζεται αυτόματα ελαττωματικές ή μη καλές (NG) πλακέτες τυπωμένου κυκλώματος. Αυτός ο εξοπλισμός χειρισμού PCB υψηλής ακρίβειας διασφαλίζει ομαλή ροή παραγωγής διαχωρίζοντας τις αποτυχημένες πλακέτες από την κύρια γραμμή, αποτρέποντας σφάλματα επανεπεξεργασίας και διατηρώντας τη συνολική αποδοτικότητα της γραμμής. Πλήρως συμβατός με τα πρότυπα SMEMA, ενσωματώνεται απρόσκοπτα με AOI, SPI, φούρνους αναρροής και άλλα περιφερειακά SMT, καθιστώντας τον ιδανική λύση για κατασκευαστές ηλεκτρονικών στην Ευρώπη, τις ΗΠΑ και τη Νοτιοανατολική Ασία.
| Μοντέλο | HS-CVN350 | HS-CVN460 |
|---|---|---|
| Αποτελεσματικό μήκος PCB | 50*50~450*350mm | 50*50~550*460mm |
| Διαστάσεις μηχανήματος | 1000*690*930mm | 1000*800*930mm |
| Βάρος | 70kg | 90kg |
| Ύψος μεταφοράς | 910±20mm |
|---|---|
| Κατεύθυνση μεταφοράς | Αριστερά~Δεξιά, ή Δεξιά~Αριστερά (προαιρετικό) |
| Ταχύτητα μεταφοράς | 0,5~20 m/min ή καθορίστε |
| Τροφοδοσία | AC100-230V, 50/60Hz, μονοφασικό |
| Κατανάλωση ενέργειας | 100VA μέγιστο |
| Πίεση αέρα | 4-6bar |
| Κατανάλωση αέρα | Μέγιστο 10L/min |
| Επικοινωνία | SMEMA |
Στην αυτοματοποιημένη συναρμολόγηση PCB, οι ελαττωματικές πλακέτες πρέπει να αφαιρούνται αμέσως για να αποφευχθεί η σπατάλη εξαρτημάτων και ενέργειας του φούρνου αναρροής. Η χειροκίνητη αφαίρεση προκαλεί διακοπή της γραμμής και ανθρώπινα λάθη.
Αφαιρέστε πλακέτες με ανεπαρκή πάστα συγκόλλησης ή κακή ευθυγράμμιση πριν από τη διαδικασία pick and place.
Απορρίψτε πλακέτες με ελλιπή εξαρτήματα, σφάλματα πολικότητας ή ελαττώματα συγκόλλησης.
Απομονώστε πλακέτες που αποτυγχάνουν στον ηλεκτρικό έλεγχο πριν από την τελική συναρμολόγηση.
Διαχωρίστε πλήρως συναρμολογημένες πλακέτες που δεν πληρούν τις προδιαγραφές απόδοσης.
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()