| Ονομασία μάρκας: | HSTECH |
| Αριθμός μοντέλου: | HS-LD330 |
| Μούβ: | 1 ΤΕΜ |
| τιμή: | Negotation |
| Όροι πληρωμής: | T/T |
| Ικανότητα εφοδιασμού: | 50 ΗΜ/Μήνα |
Υψηλής ταχύτητας ευφυής 90 βαθμών L τύπου PCB Unloader αυτόματη εξοικονόμηση χώρου PCB χειρισμού μηχανή για SMT γραμμή
Ο εκφόρτωσης PCB τύπου 90 μοίρες L (γνωστός και ως εκφόρτωσης με σχήμα L ή γωνία) είναι μια καινοτόμη λύση αυτοματισμού που μετατρέπει γωνίες 90 μοίρες σε παραγωγικούς σταθμούς εκφόρτωσης.Αυτό το συμπαγές σύστημα λαμβάνει αυτόματα PCB από το κύριο μεταφορέαΤο σύστημα αυτό περιστρέφεται 90 μοίρες, και τα στοιβάζει με ακρίβεια σε περιοδικά, βελτιστοποιώντας τη χρήση του χώρου στο πάτωμα σε περιορισμένες διαταγές γραμμών SMT.και καταναλωτικής ηλεκτρονικής παραγωγής όπου το χώρο είναι σε πριμοδότηση.
| Λειτουργία | Η μονάδα αυτή χρησιμοποιείται για την φόρτωση των PCB και τη μεταφορά των PCB στην γραμμή παραγωγής SMT. |
| Υψόμετρο μεταφοράς | 910±30 mm |
| Χρόνος φόρτωσης PCB | Περίπου 6 δευτερόλεπτα. |
| Χρόνος αντικατάστασης του μαγαζιού | Περίπου 30 δευτερόλεπτα |
| Κατεύθυνση μεταφοράς | ΕΡ, ή ΕΡ |
| Λειτουργία | Προσωρινή λειτουργία |
| Σταθερή πλευρά τροχιάς | Προσωπική πλευρά (ή να προσδιοριστεί) |
| Ηλεκτρική τροφοδοσία | 220V,50/60Hz,± 10% |
| Πίεση αέρα | 4-6bar |
| Μοντέλο | Min 0,4 mm |
| Τύπος του περιοδικού | Επάνω πλευρά: 1 pc, κάτω πλευρά: 2 pc |
| Επιλογή ύψους | 1-4 ((10 mm κλίση) |
| Ταχύτητα μεταφορέα | 0.5-20M/min ή προσαρμοσμένα |
| Σήμα | SMEMA |
| Σχήμα | HS-LD330 |
| Αποδοτικό μήκος PCB | 50*50~455*330mm |
| Μέγεθος μηχανής ((L*W*H) | 900*1223*1450mm |
| Μέγεθος του περιοδικού | 460*400*563mm |
| Βάρος | 220 κιλά |
![]()
![]()
Αυτόματη περιστροφή 90 μοιρών
Η βασική λειτουργία αυτού του εκφόρτωσης PCB τύπου L είναι η ικανότητά του να περιστρέφει αυτόματα τα PCB κατά 90 μοίρες κατά τη διάρκεια της διαδικασίας εκφόρτωσης.Αυτό εξασφαλίζει ότι τα πλαίσια είναι τέλεια ευθυγραμμισμένα με το σύστημα μεταφοράς κατωτέρω, εξαλείφοντας την ανάγκη χειροκίνητου επαναπροσανατολισμού και μειώνοντας τα προβλήματα παραγωγής.
Επιδόσεις υψηλής ταχύτητας
Χτισμένο για υψηλής ταχύτητας γραμμές παραγωγής SMT, αυτός ο ξεφορτωτής διαθέτει ταχείς μηχανισμούς ανύψωσης και μεταφοράς που μεγιστοποιούν την απόδοση.Κρατάει ταχύτητα με ακόμα και τις πιο γρήγορες μηχανές., διασφαλίζοντας ότι η γραμμή σας λειτουργεί στην μέγιστη δυναμικότητα.
Παγκόσμια συμβατότητα
Σχεδιασμένο για να χειρίζεται ένα ευρύ φάσμα μεγεθών και πάχους PCB, αυτός ο αυτόματος εκφόρτωσης PCB διαθέτει ρυθμιζόμενες οδηγίες περιοδικών και πλάτος μεταφορέα.Ενσωματώνεται απρόσκοπτα με τα πρότυπα εξοπλισμού που είναι συμβατά με το SMEMA, καθιστώντας την μια ευπροσάρμοστη προσθήκη σε οποιαδήποτε διαμόρφωση γραμμής SMT.
Χειρισμός χωρίς ζημιές
Η μηχανή επεξεργασίας PCB, κατασκευασμένη με ακρίβεια με μηχανισμούς μαλακής λαβής και ομαλές επιφάνειες μεταφοράς, εξασφαλίζει μηδενική βλάβη του πίνακα κατά τη διάρκεια της διαδικασίας εκφόρτωσης και περιστροφής.Αυτό είναι κρίσιμο για τη διατήρηση υψηλών ποσοστών απόδοσης στην κατασκευή ευαίσθητων ηλεκτρονικών.
Σημεία SMT με περιορισμένο χώρο: Κατασκευή ηλεκτρονικών προϊόντων σε πυκνοκατοικημένες βιομηχανικές περιοχές
Ηλεκτρονικά οχήματα: ECU, παραγωγή μονάδων αισθητήρων με περιορισμένη επιφάνεια
Συγκρότηση ιατρικής συσκευής: διαθέσιμες εκδόσεις συμβατές με καθαρό δωμάτιο
Υψηλής ανάμειξης ευέλικτες γραμμές: Γρήγορη αλλαγή μεταξύ διαφόρων μεγεθών PCB
Βελτιστοποίηση της διάταξης εργοστασίου: Λύσεις αναβάθμισης για υφιστάμενες στενές γραμμές παραγωγής
Αποδοτική λύση χώρου: Παρέχει πλήρη αυτοματοποίηση χωρίς να απαιτείται δαπανηρή επέκταση εργοστασίου. κρίσιμη για τους Βιετναμέζους, Ταϊλανδούς και Μαλαισιανούς κατασκευαστές σε ανταγωνιστικά περιβάλλοντα κόστους.
Εύκολη εγκατάσταση και εκπαίδευσηΗ απλοποιημένη μηχανική σχεδίαση επιτρέπει την ταχεία εγκατάσταση με ελάχιστη τεχνική εμπειρογνωμοσύνη, ανταποκρινόμενη στην διαθέσιμη περιφερειακή δεξιότητα.
Ανθεκτικότητα στην υγρασία και τη θερμοκρασία: Κατασκευασμένο με στοιχεία που προορίζονται για τροπικές συνθήκες (έως 85% υγρασία, 40°C).
30% υψηλότερη αποδοτικότητα χώρου: Σε σύγκριση με τις παραδοσιακές ευθείες εκφόρτωσης.
Γρήγορη επιστροφή από την επένδυση (3-8 μήνες)Μέσω της μείωσης της εργασίας και της βελτιστοποίησης της ισορροπίας της γραμμής.
Μονουλικός σχεδιασμός: Μπορεί να επεκταθεί με μεταγωγούς απόσβεσης ή συνδέσεις AGV.
![]()
![]()
![]()