| Ονομασία μάρκας: | HSTECH |
| Αριθμός μοντέλου: | HS-460BC |
| Μούβ: | 1 σύνολο |
| τιμή: | negotiable |
| Όροι πληρωμής: | T/T, Western Union, |
| Ικανότητα εφοδιασμού: | 100 σετ ανά μήνα |
Αυτό το μηχάνημα χρησιμοποιείται μεταξύ φορτωτή PCB και εκτυπωτή οθόνης, με βούρτσα και ετικέτα για να καθαρίσει τη σκόνη, την ηλεκτρική στατική στην επιφάνεια του PCB.
| Σχήμα | HS-250BC | HS-330BC | HS-390BC | HS-460BC |
| Διάσταση PCB | (50*50) ~ ((350*250) | (50*50) ~ ((460*330) | (50*50) ~ ((530*390) | (50*50) ~ ((530*460) |
| Μέγεθος μηχανής | 555*820*1350 | 555*900*1350 | 555*960*1350 | 555*1030*1350 |
| Βάρος | 80 κιλά | 90 κιλά | 100 κιλά | 110 κιλά |
| Μοντέλο | 0.4~5mm |
| Ηλεκτρική τροφοδοσία | AC100~230V, μονό φάση, 300A |
| Προμήθεια αέρα | 00,4 έως 0,6Mpa |
| Καθαριστική βούρτσα | 2 κομματάκια |
| Ετικέτες | κορυφαίο 1 pc |
| Βούρτσα | ESD, υψηλής ακρίβειας βούρτσα |
| Εάν με συλλέκτη σκόνης | - Ναι, ναι. |
| Ταχύτητα μεταφοράς | 0~9m/min, ρυθμιζόμενο |
| Υψόμετρο μεταφοράς | πρότυπο 900±20mm |
| Κατεύθυνση | Εναλλακτικά, από L σε R ή από R σε L |
| Χρόνος κύκλου | Περίπου 8s. |
Ακόμη και σε φαινομενικά καθαρά περιβάλλοντα, οι επιφάνειες των PCB μπορούν εύκολα να συσσωρεύσουν σκόνη.
Ηλεκτρικές δυσλειτουργίες: Η σκόνη μπορεί να είναι αγωγική (π.χ. μεταλλικά σωματίδια) ή υγροσκοπική, προκαλώντας βραχυκυκλώματα, διαρροές ή παρεμβολές σήματος.
Ελαττώματα συγκόλλησης: Κατά τη διάρκεια της συγκόλλησης (ειδικά της συναρμολόγησης SMT), οι μολυσματικοί παράγοντες μπορούν να εμποδίσουν την ορθή υγρασία της πάστες συγκόλλησης, με αποτέλεσμα κρύες αρθρώσεις συγκόλλησης, κακές αρθρώσεις συγκόλλησης ή άλλα ελαττώματα.
Προβλήματα επιχρίωσης: Πριν από την εφαρμογή συμβατικών επιχρίσεων ή άλλων προστατευτικών επιχρίσεων, η σκόνη της επιφάνειας μπορεί να μειώσει την προσκόλληση, την ομοιομορφία και την προστατευτική αποτελεσματικότητα της επιχρίσεως.
Μειωμένη αξιοπιστία: μακροπρόθεσμα, οι ρύποι μπορούν να προκαλέσουν ηλεκτροχημική μετανάστευση σε υγρά περιβάλλοντα, οδηγώντας σε διάβρωση του κυκλώματος και τελική βλάβη.
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()