| Ονομασία μάρκας: | HSTECH |
| Αριθμός μοντέλου: | Υγεία και υγεία |
| Μούβ: | 1 σύνολο |
| τιμή: | negotiable |
| Όροι πληρωμής: | D/P, T/T, Western Union |
| Ικανότητα εφοδιασμού: | 500 τεμάχια το μήνα |
Μηχανή λέιζερ CO2 2600W ισχύς CCD Θέση σημείου σήμανσης, μηχανή σήμανσης λέιζερ
Εισαγωγή:
Η μηχανή σήμανσης με λέιζερ PCB είναι ένα εξειδικευμένο εξοπλισμό που χρησιμοποιείται για την σήμανση, την χαρακτική ή την κωδικοποίηση πλακίδων εκτυπωμένων κυκλωμάτων (PCB) κατά τη διάρκεια της διαδικασίας παραγωγής.Χρησιμοποιεί τεχνολογία λέιζερ διοξειδίου του άνθρακα (CO2) για την παραγωγή υψηλής ποιότητας σημάτων σε διάφορα υλικά PCB.
Χαρακτηριστικά:
1, τοποθεσία σημείου σήμανσης CCD
2, ανάγνωση γραμμικού γραμμικού κώδικα CCD
3, ανάλυση ποιότητας των barcode CCD
4, XY servo driver, ακρίβεια ± 0,02mm
Ειδικότητα:
| Σχήμα | Υ.Ε. - C510F |
| Μέθοδος εργασίας | Κίνηση κεφαλής λέιζερ |
| Ετικέτα Leaser | ΣΥΝΡΑΔ CO2 ((αμερικανική μάρκα) |
| Ιατρική τοποθεσία | Διάταξη θέσης CCD+Σημείωση |
| Διάβασμα σε γραμμή | Ανάγνωση σε γραμμή της κάμερας |
| Μοντέλο | 0.5~5.0mm |
| Διάσταση PCB | 50*50~510*460mm |
| Υψόμετρο μεταφοράς | 900±20 mm |
| Κατεύθυνση μεταφοράς | Επικεφαλής |
| Ρυθμίσεις πλάτους | Αυτοματοποιημένο |
| Σύστημα ελέγχου XY | PC + κάρτα πλακέτας + κινητήρας servo |
| ακρίβεια ελέγχου XY | ±0,02 mm |
| Λάθος αναγνώριση υλικού | Αρνητικό συμβούλιο/Αναστροφή/λάθος αναγνώριση |
| Κακή αναγνώριση σήματος |
Κακό σημάδι στην αυτόματη αναγνώριση. Δεν θα σημειώσει κακά σημάδια. |
| Αντικωδικοποίηση | Υποστηριζόμενη |
| Σύστημα ελέγχου | Συστήματα Win7+ που αναπτύχθηκαν από τον ίδιο |
| Ηλεκτρική τροφοδοσία | Μία φάση AC 220V 16A 50/60Hz |
| Πίεση αέρα | ≥0,5 Mpa |
| Διάσταση | W1000*L1600*H1700 (mm) |
| Εισαγωγή συστήματος | ΕΠΙΤΡΟΠΟΙΗΣΗ ΕΠΙΤΡΟΠΟΙΗΣΗ ΜΕΣ IMS SFIS, κλπ. |
| Διάσταση | W1000*L1600*H1700 (mm) |
| Βάρος | 700 κιλά |
Εφαρμογές
Ταυτοποίηση PCB:
Χρησιμοποιείται για τη σήμανση κωδικών αναγνώρισης, λογότυπων και άλλων πληροφοριών απευθείας στα PCB για την ιχνηλασιμότητα και την αναγνώριση εμπορικών σημάτων.
Σημείωση:
Σημειώνει τα εξαρτήματα των PCB, συμπεριλαμβανομένων των αντίστοιχων, των πυκνωτών και των ολοκληρωμένων κυκλωμάτων, για να παρέχει τις απαραίτητες πληροφορίες για την συναρμολόγηση και την επισκευή.
Έλεγχος ποιότητας:
Η σήμανση με λέιζερ μπορεί να χρησιμοποιηθεί για την προσθήκη κωδικών επιθεώρησης ή κωδικών QR που διευκολύνουν τις διαδικασίες ελέγχου ποιότητας.
Πρωτότυπα:
Κατάλληλο για ταχεία σήμανση πρωτότυπων όπου απαιτούνται γρήγορες αλλαγές και επαναλήψεις.
Οφέλη
Δυνατότητα των σημάτων:
Τα σήματα λέιζερ είναι ανθεκτικά στην φθορά, τα χημικά και τους περιβαλλοντικούς παράγοντες, εξασφαλίζοντας ότι οι πληροφορίες παραμένουν άθικτες καθ' όλη τη διάρκεια του κύκλου ζωής του PCB.
Αυξημένη αποτελεσματικότητα:
Η λειτουργία σε γραμμή επιτρέπει την απρόσκοπτη ενσωμάτωση σε γραμμές παραγωγής, ελαχιστοποιώντας τον χρόνο διακοπής λειτουργίας και μεγιστοποιώντας την απόδοση.
Μειωμένα απόβλητα:
Η υψηλή ακρίβεια μειώνει τον κίνδυνο σφαλμάτων εκτύπωσης και σφαλμάτων, οδηγώντας σε λιγότερη σπατάλη υλικών και σε λιγότερη επανεπεξεργασία.
Ευελιξία:
Δυνατότητα σήμανσης διαφόρων σχεδίων και μορφών, προσαρμόσιμη σε διαφορετικές ανάγκες παραγωγής και τύπους προϊόντων.
Κόστος-αποτελεσματικότητα:
Τα χαμηλότερα λειτουργικά έξοδα λόγω της ελάχιστης συντήρησης και των δυνατοτήτων σήμανσης υψηλής ταχύτητας συμβάλλουν στη συνολική εξοικονόμηση κόστους στη διαδικασία παραγωγής.
![]()
![]()
![]()